Ви можете витрачати на добрива сотні тисяч гривень, але вони не принесуть стільки користі, скільки приносять натуральні засоби. Навіть після мінеральних підкормок городники часто помічають, що качани капусти залишаються кволими, а листя буквально розпадається на очах. Якщо і ви зіткнулись з такою неприємністю, спробуйте перевірений часом і досвідом спосіб змусити рослину формувати якісні плоди. Найчастіше цим методом користувалися у Китаї, адже саме там його й вигадали.
Чим підживити капусту
Багато поколінь китайських агрономів давно помітили, що найкраща, найсмачніша та найсоковитіша капуста виростає у приморських провінціях. Річ у тім, що там навіть у звичайні питній воді є трішки солі. Спочатку на це ніхто не звертав уваги, але потім науковці провели дослідження. Як виявилось, полив рослин солоною водою працює і в інших регіонах. Ті рослини, що поливають солоним розчином, ростуть набагато краще, менше хворіють та дають кращий врожай.

Рецепт добрива максимально простий: 1 столову ложку звичайної харчової солі потрібно розчинити в 1 відрі води. Разом з тим, існують важливі правила внесення підживлення. Процедуру виконують ввечері, аби не обпалити листя. Крім того, попередньо потрібно полити ділянку чистою водою, аби не завдати шкоди кореневі системі рослини.

Але сіль — не єдиний спосіб покращити розвиток капусти. Ви можете використовувати і мінеральні добрива, але їх потрібно вносити з розумом. Розчиніть 1 столову ложку калієвої селітри в 10 л води. Готовим розчином потрібно поливати капусту, використовуючи приблизно 500 мілілітрів на кожен кущ. У такому добриві міститься більш як 45% калію та 15% азоту, що робить його доволі ефективним на ранніх стадіях розвитку капусти.