У 9 з 10 городників на грядках ростуть помідори, бо рослина хоч і вибаглива, але без неї уявити свій раціон складно, особливо влітку. Та щоб отримати з куща не кілька кислих “кульок”, а справжні соковиті, солодкі плоди, доведеться трохи “спітніти”. Саме тому городники взяли за правило обробляти томати бором кілька разів за сезон. Кажуть, що справа ця не складна, а ефект – як день і ніч у порівнянні з необробленими кущами.
Перша обробка проводиться ще на етапі бутонізації, коли кущ тільки готується зацвісти. Саме тоді бор допомагає закласти майбутню кількість квіток – чим їх більше, тим вищий шанс на щедрий врожай. Другий раз томати обробляють у момент, коли квіти вже розкрилися – це період масового цвітіння. Потрібно, щоб зав’язалося якомога більше плодів, адже часто саме на цьому етапі врожай може “просісти”, якщо не вистачає живлення.

І нарешті третя обробка – на самому початку плодоношення. Вона потрібна, щоб плоди були смачні, щільні, добре зберігалися і не псувалися за кілька днів зберігання. Та щоб усе пройшло гладко, так як треба, важливо правильно обробити рослину і вчасно. Обробляти краще вранці або ввечері. А розчин потрібно наносити саме по листку – так бор швидше потрапить у рослину.
Городники запевняють, що після такої схеми обробки томати виростають дуже міцні, із товстою стеблиною, завʼязей на кущах набагато більше, аніж зазвичай, а самі плоди рівні, соковиті, дуже солодкі. А головне – такі помідори не псуються одразу після збору, а добре лежать і довше зберігають смак. Звучить як мрія, але це реальність вже багатьох господарів.
Отак просте правило з бором здатне суттєво змінити врожай – перевірено вже не одним сезоном. Тож спробуйте й ви, щоб переконатися на власному досвіді. Бажаємо успіхів та щедрого врожаю!