Одним із таких непомітних рятівників стала лимонна кислота. Щоправда, головне — знати, коли, як і кому її запропонувати.
Чим корисна лимонна кислота для рослин
Річ у тому, що лимонна кислота не лише підкислює воду — вона допомагає зв’язувати мікроелементи, які в лужному ґрунті стають недоступними. Завдяки їй рослини краще засвоюють залізо, магній, кальцій і марганець. Крім того, вона підвищує опірність хворобам, пригнічує деякі патогенні грибки та нейтралізує надлишок солей у землі.
Томати й огірки

Наприклад, томати часто страждають від залізного голодування. При цьому листя жовтіє, рослина втрачає силу, а зав’язь не утворюється. Тож додавання лимонної кислоти до води для поливу допомагає зробити залізо доступним. Всипте 1 чайну ложку лимонної кислоти у 10 літрів води, а тоді цим обприскуйте листя або поливайте під корінь раз на 10 днів.
Якщо ж ви бачите, що листя починає скручуватись догори, краї стають сухими — це сигнал нестачі калію. Лимонна кислота в поєднанні з деревною золою (з якої вона вивільняє мінерали) — потужний дует для нормалізації мінерального балансу.
У спекотну пору огірки часто в’януть, листя набуває мармурового відтінку, а плоди деформуються. Причина — нестача магнію або марганцю, які особливо погано засвоюються при лужному pH ґрунту. Проста порада: змішайте ½ чайної ложки лимонної кислоти + 5 крапель аптечного нашатирного спирту + 10 л води. Такий коктейль не лише освіжить, а й простимулює ріст батогів і родючість.
Підтримати цим засобом можна також капусту, перець, баклажани.
Коли не варто використовувати лимонну кислоту
Хоча засіб простий і безпечний, надмірна його кількість може перекислити ґрунт. Отже, не рекомендується застосовувати лимонну кислоту:
- на кислих ґрунтах (торф’яних, болотистих);
- під рослини, які полюбляють лужне середовище (часник, цибуля, селера);
- частіше, ніж раз на 10 днів.
Також не варто додавати кислоту до добрив із високим вмістом азоту — це знижує їх ефективність.