Під час цвітіння томатів важливо не проґавити момент, коли підживка справді може вплинути на майбутній урожай. Якщо дати правильне добриво саме в цей період, то зав’язі буде більше, плоди ростимуть швидше, рівномірніше і будуть смачнішими. Один із найпопулярніших способів — обприскування борною кислотою. Це просте та доступне, але дуже ефективне рішення. Важливо тільки зробити все вчасно та не переборщити з кількістю.
Для приготування підживки достатньо взяти лише 1 г борної кислоти. Це приблизно на кінчику ножа. Здається, що цього мало. Але борна кислота дуже ефективна та інтенсивна. Не беріть більше, бо пошкодите рослини. Добриво треба розчинити у склянці дуже гарячої води. У холодній вона просто не розчиниться. Щойно кислота розійдеться, перелийте його у відро з 10 л води та перемішайте. Після цього можна обприскувати томатні кущі.
Борну кислоту краще використовувати саме в період активного цвітіння. Ні до, ні після цього вона не забезпечить стільки ж корисні. Обприскувати томати варто зранку, поки ще немає сонця, яке через краплі попалить листя. Не варто робити це у дощову погоду, бо розчин змиється з кущів, або у вітряну, бо частину засобу здує ще у момент обприскування. Суха та тиха погода без сонця — ідеальний час, щоб розчин встиг увібратися.
Бор стимулює утворення зав’язей, зміцнює цвіт та покращує формування плодів. Тобто майже з кожної квітки ви зрештою отримаєте плід. А ще бор покращує засвоєння кальцію, без якого помідори будуть не такими смачними, а їхня шкірка може почати тріскатися. Якщо ж хочете ще більше допомогти томатам під час цвітіння, то можна дати дріжджів. Пачка на 10 л води та трішки цукру і по 500 мл під кущ — вистачить для зміцнення коріння.