Слива один із тих фруктів, який взимку рідко побачиш на столі. А шкода, бо вона смачна, корисна й чудово підходить для компотів, випічки і навіть як інгредієнт соусів до мʼяса. Але якщо правильно її заморозити, то всю зиму можна діставати з морозилки і готувати десерти, наче зі свіжої. Тут головне знати три прості правила, щоб слива не втратила колір, смак і не стала млявою кашею після розморожування.

Перший пункт, це підготувати сливу правильно. Не варто брати перестиглі або мʼякі плоди, а вибирати тільки щільні, але вже солодкі на смак. Їх миють, добре висушують, розрізають навпіл і видаляють кісточку. Щоб слива не потемніла, її бажано швидко обдати окропом буквально на 30 секунд, а потім одразу опустити в крижану воду.

Це дійство зупиняє ферменти, які відповідають за потемніння. Також можна злегка збризнути лимонним соком і ефект той самий, але в цьому випадку якась кислинка залишиться.

І тепер щодо заморожування, не кидайте сливи в пакеті в одну купу, бо вони просто злипнуться комком. Спочатку потрібно розкласти сливу на дошку або піднос, застелений пергаментом, і поставити в морозилку на кілька годин, щоб замерзла поштучно. А вже потім пересипати у пакети або контейнери. Так вона і не злипнеться, і збережеться форму навіть після розморожування.