Не обрізала вчасно огірки – і вони перестали цвісти: тепер рахую до 5 і дію чітко за схемою

Досвідчені городники не пропускають цей важливий етап – обрізку. Бо це не зайва робота, а турбота про рослину, яка обовʼязково віддячить сповненими відрами свіжих огірків.

Огірки потребують не лише регулярного поливу й підживлення, а й правильної формувальної обрізки. Багато городників на це не зважають, а потім дивуються, чому кущі заростають, зеленці виростають дрібні та й на смак такі собі. Насправді обрізка огірків – не пуста витрата часу, а цілком виправданий агротехнічний прийом. Якщо все зробити правильно й вчасно, рослина витрачатиме сили на формування завʼязей та плодів, що і потрібно городнику.

Найперше, що треба знати – обрізку огірків треба проводити поступово, у міру росту. Не варто хапатися за ножиці одразу й обрізати все підряд. Важливо розуміти, яка частина рослини в якому віці потребує втручання. Починати потрібно завжди з нижньої частини батога.

Городники розповіли, як і коли потрібно обрізати огірки
Городники розповіли, як і коли потрібно обрізати огірки

Саме тут найчастіше збираються жовті листки, які опущені вниз і затінюють ґрунт. Вони вже не дають нічого корисного рослині, лише забирають сили. Разом із ними обовʼязково треба прибрати і всі бічні пагони, пустоцвіти та зайві суцвіття – це запобігає загущенню і розвитку грибкових хвороб.

Щойно кущ досягає шести справжніх листків, його верхівку треба прищипнути. Це стимулює ріст бічних пагонів, а саме вони у більшості сортів відповідають за активне плодоношення. Без прищипування огірок тягнеться вгору, формує дуже багато зайвого листя, але плодів буде небагато. Така маніпуляція дозволяє рослині “переключитися” з росту на плодоношення.

Особливу увагу варто звернути на другу частину росту лози, коли вона вже витягнулася на 0,5-1 метр. У цей період необхідно залишити лише три найсильніші паростки, а всі інші видалити. Робиться це для того, щоб рослина не витрачала зайвих сил на ті гілки, які нічого не дадуть. І вже далі працюють саме з цими трьома основними пагонами, формуючи на кожному по чотири бічні гілки. У результаті утворюється структурований кущ.

Популярне