Баклажани цвіли і я вже мріяла про ікру – але не судилося: 4 причини, чому синенький обдурив і де його плоди

Знайома картина? Фіолетові свічки цвітіння тягнуться до сонця й обіцяють врожай. Але минає тиждень, 2-й — і жодної зав'язі, жодного плоду. Чому так? Поговоримо.

Це явище має знайому назву — пустоцвіт. І причин йому кілька.

Немає запилення, світла, повітря

Баклажани, хоч і самозапильні, іноді потребують допомоги. Особливо в закритому ґрунті (теплицях), де немає доступу до вітру або комах. У цьому випадку ваші дії мають бути такими: вранці легенько потрясти кущі або квітконоси, а також застосувати ватну паличку для перенесення пилку.

Зверніть також увагу, якщо баклажан росте в один густий “ліс”, світла й повітря всередину не надходить, то це провокує цвітіння без зав’язі, бо рослина витрачає сили на листя. Тому варто формувати 2–3 основні стебла, вчасно видаляти пасинків та нижнє листя, що закриває квіти, не допускати “джунглів”, бо вентиляція — критична.

Нестача калію та бору

Коли квітка формується, їй потрібна мінеральна підтримка. Особливо калій (для перенесення поживних речовин) і бор (для формування зав’язі). Що потрібно робити? Здійснювати позакореневе підживлення: 1 ч. ложка борної кислоти на 1 л теплої води — обприскати в період бутонізації, а також зробіть підживлення сульфатом калію або золою.

Занадто спекотно або холодно

Баклажани, як відомо, не люблять різких коливань температур. При +30 °C і вище, або при похолоданні до +12 °C, пилок стає стерильним, тобто нежиттєздатним. Тому необхідно регулярно провітрювати теплицю, у спеку — притінювати, зволожувати повітря, а у холод — закривати вночі плівкою або агроволокном.

Зелена маса без плодів

Пам’ятайте, надмірне захоплення азотними добривами робить з баклажана велетенський кущ, але квіти або не формуються, або залишаються стерильними. У такому разі зменште азотні підживлення, додайте золу, фосфорно-калійні добрива, настояну бананову шкірку.

Городники розповіли про причини пустоцвіту баклажанів

А ще нерівномірний полив (то сухо, то заливано) також викликає стрес. Коренева система перестає “доставляти” поживні речовини до бутонів. Тому рекомендації наступні:

  • Поливайте 2–3 рази на тиждень теплою водою під корінь.
  • Не допускайте пересихання або заболочення.
  • Мульчуйте соломою, сіном, тирсою.

Популярне