Півонії тішать око пишним цвітом, але от тільки цвітуть вони, на жаль, недовго. На етапі, коли всі квіти вже відцвіли, багато садівників роблять одну й ту саму помилку – забувають про кущі, бо вони вже зробили свою справу. А дарма.
Насправді, саме після цвітіння йде процес закладання майбутнього цвітіння, саме заразз вирішується, чи будуть ваші кущі пишно цвісти наступного року. І якщо в цей момент правильно подбати про рослини, вони здивують справжнім “феєрверком” пелюсток наступного сезону.

Квітникарі з великим досвідом кажуть, що перша обрізка після цвітіння дуже важлива. І мова не про обрізку для краси чи зручності, а про чіткі дії, які допомагають кущу не витрачати сили на насіння. Бо якщо залишити сухі голівки, рослина автоматично спрямовує всі свої ресурси на дозрівання насіння. А от якщо зрізати, вона переходить до формування бруньок, з яких наступного року виростуть нові квіточки.
До речі, чи знали ви, що у півоній є своя особливість? Виявляється, що після кожного цвітіння в пазусі утворюється нова брунька. Але формується вона не миттєво, їй потрібно щонайменше місяць, а іноді й півтора. І весь цей час півонія має бути в гарному стані. Тому видалення відцвілих голівок одразу після цвітіння – обовʼязкова річ, без якої не варто чекати пишного цвітіння наступного року.
Крім першої обрізки, влітку варто робити ще санітарну – прибрати пожовкле, пошкоджене та хворе листя. Це допомагає кущу краще дихати, менше страждати від грибкових хвороб і не накопичувати зайву вологу всередині. А вже восени, коли листя пожовтіє повністю, треба зробити повну обрізку. Але саме перша, одразу після цвітіння, найбільш впливає на кількість квітів у наступному сезоні. Майте це на увазі і нехай вам щастить у всіх городніх й садівничих справах!