Сусід поділився, чим підживлює огірки в липні – зеленці не гірчать, а з куща можна забрати 3 кг мінімум

Огірки не будуть гірчити, виростуть гарними й смачними, якщо в липні їх правильно підживити. Городники розповіли, що в липні огірки найкраще відгукуються на підживлення сульфатом калію.

Помічали дивну тенденцію, як огірки все частіше виростають гіркими, кущі якісь кволі, листя жовтіє, а завʼязі взагалі опадають? Варто розуміти кожному городнику, що справа не завжди в поливі чи хворобах, причина часто криється лише у нестачі калію. Цей елемент допомагає огіркам пережити стрес, якого в липні вистачає з головою. А ви думали, що спека, різка зміна температури між днем і ніччю, нестача вологи, активне плодоношення – це не стрес? Дарма.

Коли огіркам некомфортно, рослина починає активно виробляти речовину під назвою кукурбітацин – саме він і робить огірки гіркими. Аби цього не сталося, треба підтримати кущі вчасно, а головне – правильно. Не робіть помилки, підживлюючі кущі золою чи банановою шкіркою, краще скористатися перевіреним роками сульфатом калію.

Городники розповіли, чим підживити огірки в липні
Городники розповіли, чим підживити огірки в липні

Як відомо, це добриво добре розчиняється у воді, діє доволі швидко, не утворює у ґрунті надлишку солі (на відміну від хлористого калію), і, що важливо, містить ще й сірку, а вона теж дуже потрібна у цей час для здоровʼя рослин. Тож давайте розберемося, як саме потрібно вносити добриво.

Готувати розчин доволі просто. На 10 літрів теплої води візьміть 20 грамів сульфату калію і розведіть до однорідності. Цієї кількості вистачить на 1-1,5 квадратного метра грядки. Поливати треба тільки під корінь, але не по листю, і обовʼязково після того, як ґрунт полили звичайною відстояною водою.

Городники кажуть, що це підживлення можна повторити 2-3 рази з інтервалом у тиждень-півтора. Кущі відразу немов “заворушаться” від такого поливу, а самі зеленці виростуть смачними, солодкими й точно не будуть гірчити. А ще калій допоможе рослині краще утримувати вологу всередині, навіть у найбільшу спеку, і дасть сили витримати активне плодоношення без виснаження. Бажаємо успіхів!

Популярне