Коли тільки з’явилися перші зав’язі огірків – одразу ці 2 добрива під кущики: врожай здивує

Якщо хочете добрий врожай огірків, тоді потрібно вчасно дати рослинам хорошу підживку. Одного добрива для цього може не вистачити. Тож варто підготувати для грядок одразу 2 підживлення.

Коли на огірках з’являються перші зав’язі, саме час допомогти кущам набрати обертів. Якщо в цей момент ви дасте правильне підживлення, огірки будуть рости рівними, соковитими, без порожнин та навіть трішки солодкими. Огірки під час зав’язування дуже активно забирають поживні речовини з ґрунту. А тому виключно того, що вже є в землі, їм не вистачить. Тому досвідчені городники готують одразу 2 швидкі підживки для грядок.

Перше — деревна зола. В ній міститься купа калію і фосфору, які відповідають за формування та ріст плодів. Попіл розсипають навколо куща перед поливом або дощем. Вистачить всього жмені під кожну рослину. Але зола не тільки гарно підживлює грядки, а ще й трішки знезаражує ґрунт. Особливо доречним попіл є коли погода дуже мінлива: то спека, то багато дощів. Завдяки золі плоди ростимуть швидше, будуть хрусткими та без гіркоти.

Городники порадили найкращі добрива для огірків, які зав'язуються
Городники порадили найкращі добрива для огірків, які зав’язуються

Для другого добрива потрібно взяти звичайнісінькі дріжджі. На літр теплої води беріть чайну ложку сухих дріжджів і стільки ж цукру. Якщо дріжджі живі, то їх знадобиться 10-15 г. Все добре перемішайте та залиште настоюватися на кілька годин. Перед поливом розбавте розчин 5 л чистої води. Поливайте під корінь зранку або ввечері, коли немає сонця. Лише під кущ, не по листю. На кожну рослину вистачить літра дріжджової води.

Дріжджі потрібні для зміцнення коріння та активування корисних мікроорганізмів у ґрунті. Завдяки цьому рослини будуть ефективніше забирати всі інші добрива, які ви даєте. До речі, крім золи огіркам також можна давати трішки настою кропиви чи коров’яку. Але останній треба розбавляти не менше, ніж 1:10, щоб не попалити корені. З цими підживками важливо не переборщити, бо вони дають азот, а під час цвітіння багато його не треба.

Популярне