Б’ємось об заклад, що ми часто сприймаємо слова “томат” і “помідор”, як синонім. Мовляв, усе це про одні й ті самі плоди – червоні та соковиті, які ми так ретельно доглядаємо та вирощуємо у себе на городі. Та насправді між цими двома словами є принципова різниця. Хоча й стосуються вони одного явища, у реальності мають дещо різне значення – ніби “дерево” та “деревина”.
Томати та помідори – різниця
Якщо говорити простими словами, то томат – це назва рослини, яку ви висаджуєте на своїй ділянці, а помідори – це назва плодів, які ви збираєте з кущів. До слова, знають про це не всі, але з кущів томатів ми збираємо не овоч, а ягоду – саме так нам говорить наука біологія. Рослина належить до сімейства пасльонових і є найближчим родичем для картоплі та баклажанів. До слова, остання рослина також дає ягоди.

Отже, ось у цьому і полягає різниця між двома поняттями – “помідор” і “томат”. Якщо говорити про цікаві лінгвістичні факти, то неможливо оминути увагою прикметники “томатний” і “помідорний”. Здавалося б, якщо томат – це рослина, а помідор – її плоди, то сік, паста чи салати мають називатись “помідорними”. Але насправді все по-іншому.

Сік, зроблений з плодів томату, ми називаємо “томатним” – так само і з пастою, що ми додаємо у борщ чи засмажки. Річ у тім, що страва, приготована на основі помідорів, традиційно називається саме томатною, адже плоди головного інгредієнта ростуть на рослині з ідентичною назвою. Шукати логіку в цьому не варто, краще просто запам’ятати.