У середині літа всі садівники й городники вважають, що малиновий сезон іде на спад. Ягоди зібрані, кущі вже не такі пишні й зовсім не сповнені сил, і здається, що все – саме час відпочити й забути про постійний полив, підживлення й обрізку. Але досвідчені садівники знають один трюк, який дозволяє не просто отримати ще трохи плодів, а подовжити врожай мало не до вересня.
Секрет у простому кроці, який більшість пропускає, а дарма. Мова про мульчування після основного збору ягід і прищипування верхівок на нових пагонах. Здавалося б, що тут особливого? Але саме ці дії можуть дати кущу “друге дихання” і сили на нову хвилю плодоношення.

Малина має поверхневу кореневу систему. Влітку, коли спека стоїть шалена, а сонце пече щодня з ранку до вечора, ґрунт біля коріння перегрівається й пересихає. Рослина починає страждати, навіть якщо її поливати. А мульча – це своєрідна ковдра. Свіжу траву без насіння, перепрілий компост або солому треба вкласти під кущами товстим шаром (до 10 см). Це утримує вологу після поливу й не дає землі перегріватись.
Ще одна важлива дія – легке прищипування верхівок молодих пагонів, які вже досягли приблизно одного метра. Треба просто видалити близько 10 см верхівки (не більше). Це стимулює появу бокових гілочок, саме на яких і сформується друга хвиля ягід. Якщо цього не зробити, пагін піде в ріст вгору, а бокові бруньки можуть і не прокинутись.
Але головне тут – правильний час. Усе це треба зробити не пізніше середини липня, тому ще є трохи часу реалізувати ідею. Інакше нові гілки не встигнуть визріти, і врожаю не буде. Перед укладанням мульчі варто рясно полити кущі, щоб волога добре просочила землю. Це важливий етап, нехтувати яким не можна. Бажаємо успіхів й щедрого врожаю у новому сезоні!