Кущі смородини дають втричі більше ягід – підгледіла цю техніку в сусіда, який приховував її аж 8 років

Смородина – улюблена ягода багатьох дачників. Багато догляду не потребує, але якщо приділити кущам трохи уваги, то гілки будуть всіяні смачними й корисними ягодами.

Після збору врожаю кущі смородини не можна лишати на призволяще, бо саме в цей момент у куща починається новий етап – підготовка до наступного року. Досвідчені садівники знають, що чекати весни, щоб робити обрізку – не найкраще рішення. Якщо хочеться бачити кущі, гілки яких гнуться від ягід, працювати треба вже влітку.

Вважається, що найвдаліший час для обрізки – кінець липня або серпень. Рослина ще перебуває в активній фазі, сік по гілках рухається, і всі зрізи швидко загоюються. Така літня турбота напряму впливає на врожайність наступного року. Адже після збору ягід кущ уже не витрачає сили на плоди, і всю свою енергію може спрямувати на формування молодих гілок.

Як робити обрізку?

Обрізати потрібно усе, що вже виглядає неживим: сухі, зламані, хворі чи лежачі на землі гілки, а також ті, що ростуть в середину куща. Для чорної смородини важливо залишити тільки ті пагони, яким 2-3 роки. Саме вони дають найбільше ягід. А ті, що старші (з темною корою) – можна сміливо зрізати під самий корінь. Це відкриє шлях сонцю, повітрю й новим сильним пагонам.

Садівники розповіли, як отримати втричі більше ягід смородини з куща
Садівники розповіли, як отримати втричі більше ягід смородини з куща

Молоді гілочки, що тільки-но виросли цього року, треба уважно оглянути. Найміцніші з них (близько 5 штук) можна залишити, а решту обрізати. Їхні кінчики можна трохи прищипнути, щоб вони краще розгалужувалися – саме там навесні й буде більше ягід.

З червоною й білою смородиною трохи інакше. Там ягоди зʼявляються на старших гілках, тому кардинально робити “стрижку” куща не треба. Достатньо прибрати найбільш ослаблені гілки та прорідити молоді, щоб не загущували. Основне завдання – зробити кущ прозорим для світла і повітря. Це зменшує ризик хвороб і дає змогу всім гілкам нормально розвиватися. Користуйтеся! Бажаємо щедрого врожаю з року в рік!

Популярне