Якщо перці на вашій грядці гарно та спокійно росли, але раптом почали чахнути, скручувати листя та зʼявилася якась підозріла липкість, а сам кущ тепер виглядає змученим, то швидше за все до нього вже добралися шкідники. Слимаки, попелиця або міль, ці непомітні “вороги” швидко поселяються на рослині й починають її жерти. Однак є один простий компонент, який змусить всіх цих шкідників обходити грядку стороною.

Для профілактики шкідників дачники використовують деревну золу. Її у городництві цінують не тільки як добриво, але й як природній фунгіцид. Для приготування розчину беруть 2 склянки просіяної золи, заливають 10 літрами гарячої води, перемішують і залишають настоюватись на ніч. Щоб розчин краще прилипав до листя, а також мав додаткову дію проти комах, все ж буде краще додати ще 50 грамів натертого господарського мила, але перед цим його розчинити у теплій воді.

Цим розчином кущі перцю обприскують щодня, і особливо важливо обробити нижній бік листя, бо саме там ховаються шкідники частіше за все. При великій кількості шкідників листя можна ще й обережно протирати цим розчином вручну, змиваючи комах, і звісно, це довше, але результат буде кращим. Особливо це актуально, коли помітні кладки яєць або колонії попелиці вже вкорінилися.
Дехто обирає швидкий шлях і обробляють фунгіцидами. Але багато городників спеціально не використовують хімічні засоби, тому розчин з золою буде опитамальним варіантом. Із плюсів, обробка золою буде не тільки відлякувати шкідників, а й діяти як додаткове підживлення. Тому вже через пару обприскувань буде помітно, що перці почувають себе значно краще.