Коли огірки тільки починають родити, обов’язково треба думати про підживку. Без неї рослина виснажиться, тому нормального врожаю не буде, нові зав’язі утворюватимуться ліниво. Тому добриво важливе. Для цього дуже добре підходять молочні суміші. Причому вони працюють не лише, як добриво. Також ці суміші зміцнюють імунітет рослин, відлякують деяких шкідників і приваблюють корисних комах.
Перевірена схема підживлення для огірків
Зазвичай городники використовують 3 рецепти, чергуючи їх кожні 7-10 днів. Кожна підживка діє по-своєму, тому краще використовувати їх всі, а не лише 1-2, щоб був найкращий результат.
- Молоко з йодом. У 10 л води розведіть 1 л молока (сироватка теж підійде) та додайте 10 крапель йоду. Цей дуже гарний розчин, який зміцнює імунітет кущів і захищає від хвороб. Обприскуйте ним вранці або ввечері по листю.
- Кефірна вода. Візьміть пів літра кефіру чи кисляка, додайте у відро води та добре перемішайте. Ось така проста підживка. Але вона може зміцнити коріння та стимулювати зав’язь. Поливати необхідно по літру під кожен кущ.
- Сироватка з цукром. Треба взяти 3 л води, літр сироватки та 2 столові ложки цукру. Все змішайте, обприскуйте й поливайте. Така підживка стимулює ріст зелені, а також трохи приваблює бджіл, які важливі для запилення цвіту.
Головна перевага усіх цих підживок – натуральність та безпечність і для рослин, і для ґрунту.

Поради щодо підживлення
Як ми уже зазначили, краще давати ці добрива циклічно з перервою приблизно тиждень. Підживлювати варто по вологому ґрунту. Тобто після поливу чистою водою або дощу. При цьому не треба забувати також про органічні та мінеральні добрива. У спеку поливати й обприскувати краще пізно ввечері, ближче до ночі, щоб земля та листя встигли охолонути. Інакше можна нашкодити рослині, яка перегріта.