1 л на кожну грядку полуниці – і жодної цвілі: цим розчином одночасно й підживлюю, і від хвороб захищаю

Полуничні кущі подарують багато смачних, соковитих та ароматних ягід, якщо вчасно та правильно їх підживити. Досвідчені городники залюбки діляться своїми перевіреними рецептами.

Полуниця влітку потребує не лише води, а й підтримки, особливо в спекотні дні, коли ґрунт швидко висихає, а на грядках активно розвиваються грибкові хвороби. Городники помічають, що цвіль атакує полуницю, ну а про смак самих ягід годі й казати – він зовсім не той, про який мріють дачники. Щоб не допустити цього, потрібно поливати рослини спеціальним розчином. Коштує копійки, а ефект вражає.

Вам знадобиться деревний попіл, йод і чиста вода. Цей рецепт далеко не новий, але ж різниця помітна вже за тиждень після внесення, тому “списувати” з рахунків цей розчин точно не варто. Попіл збагачує ґрунт калієм, фосфором та іншими корисними мінералами, які потрібні полуниці в період формування та дозрівання ягід. А йод стимулює ріст й пригнічує грибки, що викликають сіру гниль, від якої часто потерпає ягода. Нехитра підживка, яка працює на всі 100%.

Агрономи поділилися розчином, який підживлює полуницю та захищає її від хвороб
Агрономи поділилися розчином, який підживлює полуницю та захищає її від хвороб

Щоб приготувати розчин, у літр гарячої води потрібно всипати 100 грамів просіяного попелу, добре перемішати і залишити стояти кілька хвилин. Потім долийте ще води, щоб вийшло 10 літрів і додайте 15 крапель аптечного йоду. Важливо дочекатися, поки рідина стане кімнатної температури, а вже тоді використовувати для поливу. Городники радять поливати кущики ввечері, попередньо поливши грядки водою.

Робіть таке підживлення раз на 2 тижні, поки триває активне плодоношення. Приємно спостерігати, що ягода не вʼяне, не підгниває знизу і залишається солодкою та пружною, як на картинках в інтернеті. Що також приємно – цей розчин екологічно чистий, тому не шкодить рослинам й іншим живим організмам. Полуницю можна буде їсти прямо з грядки, як у дитинстві, просто обтерши ягідку рукавом.

Такий рецепт “гуляє” серед дачників вже багато років, але новітні добрива часом витісняють старі й перевірені засоби. Та іноді варто згадати, як доглядали за рослинами ще наші бабусі й дідусі, щоб зрозуміти, що старі способи працюють не гірше.

Популярне