Городникам може здаватись, що вони у своєму житті стикались з усіма викликами, але часто рослини дивують нас настільки, що голова “кипить”. Здається, що докладаєш максимум зусиль, а листя все одно продовжує жовтіти, закручується, а зав’язі опадають. У такому випадку потрібно провести швидку діагностику.
Ознаки залізного хлорозу та як з ним боротись
Якщо листя на рослині жовте, але із зеленими прожилками, то це – залізний хлороз. Якщо культурі не вистачає азоту, то зелена маса почне жовтіти рівномірно. У випадку з хлорозом картина кардинально інша – листя стає лимонно-жовтого відтінку, але прожилки зберігають свій колір, ніби хтось підмалював їх фарбами.

Ще одна ознака – процес починається з молодого верхнього листя. Така основна ознака відрізняє цю хворобу від магнієвого хлорозу, коли першочергово починає страждати старе нижнє листя. Заліза не вистачає саме йому.
Третя ознака: ґрунт містить у своєму складі луг або трішки вапна. Перевірити можна просто – потрібно крапнути на землю оцет. Якщо він шипить і піниться, у ґрунті багато вапна, а залізо заблоковане. Ніякої реакції не відбулось – ґрунт збалансований, а тому проблема ховається в іншому місці.

Для лікування залізного хлорозу візьміть лимонну кислоту, залізний купорос. Для приготування розчину розбавте 4 грами “лимонки” та 2,5 грама залізного купоросу. У вас має вийти розчин світло-помаранчевого кольору. Обприскуйте листя ввечері, коли немає сонця. Поливайте рослину під корінь зранку. Перші результати ви побачите вже через 3-5 днів.