Як я прокачала догляд за томатами – і за 3 тижні забула про фітофтору та жовті листки назавжди

Правильний догляд за томатами сприяє активному росту плодів, а також допомагає рослині не піддаватись фітофтори. Розповідаємо, які існують поради.

Фітофтора на томатах – одна з найпопулярніших і небезпечних хвороб, які тільки можуть виникнути в цієї культури. Таке захворювання здатне знищити весь врожай протягом усього декількох днів. Важливо усвідомлювати, чому виникає фітофтора та як із нею боротись – і ви зберете смачні овочі.

Як доглядати за томатами

Найкращий спосіб боротись із грибковою хворобою – використовувати фурацилін. Цей антисептик часто використовують для лікування ангіни, але він може допомогти побороти і фітофтору. Такий засіб сповільнює розвиток грибкової хвороби та зміцнює імунітет рослини.

Експерти розповіли, як доглядати за помідорами, аби на них не з'явилась фітофтора
Експерти розповіли, як доглядати за помідорами, аби на них не з’явилась фітофтора

Розчиніть 10 таблеток фурациліну по 20 міліграмів кожна в 10 літрах теплої води. Дайте суміші настоятись протягом 2 годин. Обробляйте томати за допомогою пульверизатора кожні 10 днів, особливо після дощів. Такий спосіб підійде і для профілактики, і для лікування на початковій стадії.

Часник також може стати вашим рятівником. Він має лікувальні властивості завдяки фітонцидам у своєму складі. Подрібніть 100 грамів часнику, а потім залийте його 1 літром води та дайте настоятись протягом доби. Процідіть суміш і додайте до неї 10 крапель йоду. Розведіть концентрат у 10 літрах води та обприскуйте кущі раз у тиждень. Настій часнику безпечний і для рослини, і для людини.

Експерти розповіли, як доглядати за помідорами, аби на них не з'явилась фітофтора
Експерти розповіли, як доглядати за помідорами, аби на них не з’явилась фітофтора

Бордоська суміш – перевірений засіб, який використовують для лікування грибкових хвороб. 100 грамів мідного купоросу потрібно змішати зі 100 грамами гашеного вапна та залити все 10 літрами води. Обприскуйте рослини в суху та безвітряну погоду, не частіше як 3 рази за сезон з інтервалом 14 днів між обробками.

Популярне