Білокрилка – це дрібний шкідник, який чимось нагадує білу мошку. От тільки мошка не шкодить купі рослин. А через білокрилку ви можете залишитися без значної частини врожаю. Білокрилку можна побачити під листям на капусті та деяких інших рослинах. Особливо якщо вони ростуть в теплиці, де комахам комфортніше. Хоча вона маленька, але шкоди може принести чимало: висмоктує сік з рослин, погіршує імунітет, може викликати появу грибка. А тому діяти, коли побачили білокрилку, треба якомога швидше, щоб вона не встигла накоїти біди.
Мильний розчин
Один із найпоширеніших способів — обприскування мильною водою (20-30 г господарського мила на 1 л води). Піна забиває дихання шкідника, і він гине. Цей метод справді працює, але лише за умови регулярного оброблення рослин кожні 3-4 дні. До того ж він ефективний лише на початкових етапах. Якщо білокрилки багато, то мила буде замало.
Клейові пастки
Вони продаються в магазинах. Зазвичай жовтого, рідше синього кольору. Такі пастки не просто липкі, а ще й містять на собі масу, яка запахом приваблює білокрилок. А коли вони прилітають, то липнуть – і кінець. Звісно, повністю від білокрилки позбутися таким чином не вийде, але у поєднанні з іншими методами пастки дуже й дуже ефективні.
Обприскування настоєм часнику
Ще один популярний метод. На 1 літр води необхідно взяти 5-6 зубців подрібненого часнику, настояти 24 години та обприскати рослини. Метод екологічний, не шкодить ні людям, ні городині. От тільки білокрилці він також майже не шкодить. Ефект, звісно, є. Але він дуже слабкий та практично непомітний, коли білокрилки вже надто багато.
Використання нашатирю
Це засіб, який показує найкращий результат. На 10 л води достатньо взяти всього 1 столову ложку нашатирю. Цим розчином листя потрібно обприскати з обох боків. Білокрилка не витримує запаху аміаку й масово гине. А ще аміак живить рослину азотом. Щоб розчин краще подіяв та довше тримався, можна додати в нього трішки мила.