Знайомий фермер сказав зробити це до 13 липня: 1 г на 1 л води – і головки цибулі виростуть розміром з кулак

Цибуля активно формується в липні. А тому саме в цей момент їй треба особлива увага. Якщо правильно підживите грядки до середини місяця, тоді головки цибулі виростуть особливо великими.

Липень — це ключовий період для цибулі. В цей час вона активно росте, забирає з ґрунту багато поживних речовин. Тож якщо хочете збирати на своїх грядках великі цибулини, тоді спершу треба добре підживити рослини. Досвідчені городники радять встигнути до 13 липня. Причому чим раніше, тим краще, бо цибуля встигне взяти більше підживки для росту. У другій половині місяця підживлювати цибулю вже не треба, бо за кілька тижнів буде збір врожаю.

Чим полити цибулю, щоб вона виросла великою?

Найкраще для підживлення у липні підходить розчин борної кислоти. Саме завдяки бору головки ростуть більшими, соковитішими та смачнішими. Звісно, за умови, що вистачає інших добрив з калієм, фосфором і кальцієм. Якщо ви давали їх мало, то варто спочатку полити настоєм золи, а через 3-4 дні – розчином борної кислоти.

Городники назвали найкраще липневе підживлення для гарного врожаю цибулі
Городники назвали найкраще липневе підживлення для гарного врожаю цибулі

Готується цей розчин дуже просто:

  • візьміть 1 г борної кислоти (порошку);
  • всипте його 1 л гарячої води (не кип’ятку, але для розчинення бору треба гаряча вода);
  • все ретельно перемішайте, дайте охолонути та полийте під корінь.

Бор допомагає краще засвоювати кальцій та фосфор. Також він стимулює ріст та зміцнює самі головки. Тобто вони будуть більшими та щільнішими. А ще бор трішки покращує імунітет, тож цибулини не гнитимуть.

Важливо! У жодному разі не давайте цибулі у липні азотних добрив, бо ростиме зелень, а не головка.

Поради щодо застосування розчину

Поливати таким розчином варто в суху погоду, під вечір, коли сонце вже не палить. І бажано не лити безпосередньо на листя, а лише під корінь. Повторювати не потрібно: однієї обробки достатньо, щоб “штовхнути” ріст. А от попелом можна підживити повторно через 7-10 днів. Також можна капнути трішки йоду — 1 крапля на кожен літр води — щоб зміцнити імунітет. Але головне — не тягнути з бором, інакше ефект буде значно меншим.

Популярне