“Підливаю” під томати розчин за порадою агрономів з Голландії: зав’язей у 2 рази більше, ніж у сусідів

У липні, коли кущі томатів починають активно цвісти та формувати завʼязі, варто приділити увагу підживленню. Саме в цей період рослинам потрібно найбільше поживних речовин.

Якщо на ваших томатних кущах утворюється ну дуже мало завʼязей або ж квіти зовсім осипаються ні з того ні з сього, тоді все ж варто звернути увагу на мінеральний склад ґрунту. Часто проблема полягає саме в тому, що ґрунт “бідненький”. Досвідчені городники поділилися рецептом розчину, який не просто підживить ваші помідори, а простимулює їх до формування більшої кількості завʼязей.

Для приготування розчину багато не треба: потрібно взяти 10 літрів чистої води (відро), додати туди 10 грамів кальцієвої селітри, 8 грамів сульфату магнію та 8 грамів монофосфату калію. Усі компоненти слід ретельно розмішати, щоби вони повністю розчинилися. Дотримуйтесь чітких пропорцій (краще зважувати на вагах), бо це дуже важливо для ефективності та безпечності розчину.

Агрономи поділилися підживленням для збільшення завʼязей на кущах томатів
Агрономи поділилися підживленням для збільшення завʼязей на кущах томатів

Цей склад добре збалансований, бо кальцій зміцнює клітини рослин і запобігає появі вершинної гнилі, яка часто псує перші плоди. Магній покращує фотосинтез, завдяки чому листя краще працює і підтримує ріст. А калій з фосфором із монофосфату калію стимулюють цвітіння та закладку завʼязей. Кущі отримують усе необхідне для того, щоб дати щедрий врожай.

Поливати кущі цим розчином варто у вечірній час або ж з самого ранку, коли немає активного сонця. Це дозволить поживним речовинам краще засвоїтись рослиною і не викличе опіків на листі. Бажано поливати не тільки під корінь, а й трохи зволожити сам кущ – городники кажуть, що це посилює ефект.

Таку підживку радять проводити раз на два тижні або раз на 10 днів, а робити це потрібно як раз у період активного цвітіння та утворення завʼязей. Уже за кілька днів після першого внесення цього добрива можна помітити, що кущі виглядають набагато здоровішими, а квіточки не осипаються так рясно. Завʼязей стає більше, і вони тримаються міцніше. Користуйтеся, бажаємо щедрого врожаю!

Популярне