У липні мій буряк росте соковитим, як ніколи: додаю 3 ложки цього засобу – і він не тріскається

Соковитий, рівний і солодкий буряк - мрія кожного городника, але часто замість акуратних коренеплодів ми викопуємо буряки з тріщинами, сухими прожилками або всередині з білими кільцями.

Причина – не тільки нестача вологи, а й дисбаланс мікроелементів у ґрунті, на щастя, є простий і перевірений спосіб, як цьому зарадити: достатньо додати три ложки звичайного деревного попелу при поливі.

Городники розповіли, як і навіщо поливати буряки сіллю
Городники пояснили, як виростити цілий та соковитий буряк

Чому тріскається буряк

Найпоширеніша причина розтріскування буряків – нерівномірний полив, коли рослина довго сидить у сухому ґрунті, а потім отримує багато води, вона починає швидко наливатися – шкірка не витримує, і з’являються тріщини, але є й інша проблема – дефіцит калію. Саме цей елемент відповідає за еластичність тканин коренеплоду, його соковитість і міцність шкірки.

Чим допоможе деревний попіл

Деревний попіл – натуральне джерело калію, кальцію, фосфору і магнію, на відміну від мінеральних добрив, він діє м’яко, не обпікає коріння й не накопичується у ґрунті. Крім того, він нормалізує кислотність, чим покращує засвоєння інших поживних речовин.

Щоб буряк був соковитим і не тріскався, достатньо раз на 10-14 днів поливати грядки слабким розчином попелу: 3 столові ложки на 10 літрів води, розмішайте, дайте настоятися 2-3 години, процідіть і поливайте під корінь, бажано у вечірній час. Уже за два тижні ви помітите, як буряк набирає вагу, листя стає соковитим, а коренеплоди – гладенькими й рівномірними.

Городники назвали підживлення для буряків, щоб коренеплоди були розміром з кулак
Городники пояснили, як виростити цілий та соковитий буряк

Порада від редакції Добрих новин

Для ще кращого ефекту можете чергувати поливи попелом із настоєм трав’яної підживки (наприклад, із кропиви чи бур’янів). Але не перестарайтесь: надлишок органіки може дати зворотний ефект, все має бути в міру.

Популярне