У липні кабачки не встигають рости, а я вже смажу оладки: дідусева порада спрацювала на всі 100 зі 100

Цього літа кабачки здивували: кущі зелені, квітів багато, а самих плодів - майже немає, якщо і з'являються, то маленькі й майже не ростуть.

Спочатку грішила на спеку, потім  на ґрунт, але допомогла одна-єдина порада, яку колись підказала сусідка по дачі. У спекотні липневі дні рослина починає боротися за виживання: замість того, щоб формувати плоди, вона “скидає оберти” – квіти засихають, зав’язь опадає, а молоденькі кабачки зупиняються в рості. Особливо якщо немає стабільного поливу або рослина відчуває нестачу поживних речовин.

Агрономи розповіли, як виростити великі кабачки без хімії
Городники пояснили, як виростити багатий врожай кабачків

Для початку треба підгодувати кабачки настоєм дріжджів.

  • 10 г сухих дріжджів (або 50 г свіжих);
  • 2 столові ложки цукру;
  • 1 літр теплої води.

Все розмішала і залишила на 2 години настоятися, потім розвела цей концентрат у відрі води (10 л) і підлила під кожен кущ по літру розчину, уже за кілька днів з’явилися нові зав’язі, а старі – пішли в активний ріст, рослини ожили буквально на очах.

Чому це працює?

Дріжджі активізують ґрунтові мікроорганізми, збагачують землю вітамінами групи B, стимулюють коренеутворення та ріст зеленої маси, кабачок після такого “допінгу” отримує все необхідне для нормального плодоношення, навіть у спеку.

За порадою кума-агронома з 38-річним стажем підживлюю кабачки цим – і збираю неймовірно багатий урожай
Городники пояснили, як виростити багатий врожай кабачків

Порада від редакції Добрих новин на майбутнє

Щоб кабачки не зупинялися в рості, робіть таку підживку раз на 10-14 днів, та обов’язково полив, адже без вологи жодне добриво не подіє. І не забувайте зривати молоді плоди вчасно – це стимулює появу нових. Тож, ви можете отримати з кожного куща по 2-3 кабачки на тиждень. Перевірено на практиці: порада справді спрацювала на всі 100 зі 100.

Популярне