Причина, досить проста й навіть банальна – це нестача калію, фосфору та кальцію в ґрунті, а також його ущільнення в період спеки. Щоб отримати гарний урожай, рекомендується підсипати деревну золу під моркву у липні.
Оскільки зола містить необхідні мікроелементи, які покращують структуру ґрунту, сприяють розпушенню та насичують рослини калієм і кальцієм, й це стимулює активний ріст коренеплодів і запобігає їх трісканню.
Для підживлення достатньо розсипати близько 3 столових ложок сухої золи на кожен квадратний метр грядки, після цього землю потрібно легенько розпушити, щоб добриво проникло до коріння. Поливати грядки слід регулярно, особливо в літню спеку, яка нарешті дійшла й до України, щоб забезпечити оптимальні умови росту.

Такий простий прийом робить моркву більш щільною, красивою та солодкою, як мед. Коренеплоди виростають рівними, без тріщин і гіркуватих смаків, зола не лише підживлює моркву, а й захищає її від хвороб, покращуючи загальний стан рослин.
Отже, додавання золи у липні – дієвий спосіб отримати багатий і якісний урожай моркви, особливо в умовах спекотного літа. Тож, якщо ви хочете