Цю 1 помилку робить 90% дачників: як визначити, що озимий часник уже час викопувати – відповідь агрономів

Не знаєте, коли саме час викопувати озимий часник, щоб він був неймовірно соковитим, великим і чудово зберігався до весни? Виявилося, є чіткі ознаки стиглості, які допоможуть зберегти увесь урожай.

У цьому матеріалі агрономи із багаторічним досвідом роз’яснили садівникам та городникам, як точно визначити, що озимий часник уже час викопувати. Адже, як відомо, від правильних термінів збирання врожаю залежать тривалість зберігання овочу та його розмір.

За словами досвідчених агрономів, величезна кількість дачників вважає, що часникові цибулини пора викопувати, якщо стрілка розтріскалася і з’явилося суцвіття. Проте насправді це далеко не так.

Як пояснили фахівці, для того щоб часник встиг визріти, вирости великим і дуже добре зберігався до нового врожаю, його вкрай важливо прибирати саме тоді, коли нижнє листя пожовкло, а залишки раніше видаленої стрілки почали підсихати. При цьому запізнюватися не варто – на збирання врожаю після пожовтіння бадилля зазвичай є лише п’ять-сім днів.

Агрономи також підкреслили, що в жодному разі не слід виривати часник із землі, інакше можна легко пошкодити цілісність часникової цибулини. Його необхідно лише підкопувати.

Агрономи розповіли, як визначити, що вже час викопувати озимий часник
Агрономи розповіли, як визначити, що вже час викопувати озимий часник

Окрім того, експерти зазначили, що під час дощової погоди збирати часник не можна – це значно скоротить термін його зберігання. Після збирання врожаю також не варто залишати часникові цибулини на сонці, інакше через сонячні опіки овоч дуже швидко почне гнити. Протягом пів години після викопування часник рекомендується прибрати або в тінь, або до місця зберігання.

Отже, успішний збір озимого часнику – це не інтуїція, а точне дотримання ознак дозрівання та правил викопування. Лише так ваш урожай буде великим, здоровим і добре зберігатиметься всю зиму.

На замітку:

Не варто одразу ж видаляти бадилля з часнику. Важливо зберегти надземну частину, адже вона і далі продовжує живити часникову цибулину. Краще зв’язати часник у пучки та підвісити.

Популярне