Кабачки ростуть доволі швидко, але разом з тим перед городником постає завдання – зробити так, щоб плоди були не водянистими й порожніми всередині, а щільними, смачними й довго зберігалися. Саме зараз, в липні, кущам потрібне підживлення, яке і вплине на врожайність й на якість самих плодів. Тож краще не зволікати, а почати живити свої рослини вже зараз.
Почнемо з органіки. Городники часто зупиняються на золі. У відро насипте 1 скляну чистої золи і залийте 10 літрами води. Тепер треба полити грядки водою, а вже потім приступати до підживлення зольним розчином. Така підживка дає рослині калій, кальцій та інші мікроелементи, що дуже позитивно впливають на формування щільної структури плодів. Та і це дуже зручно, бо зола – доступна речовина, ще й безкоштовна.

Якщо ж літо не балує стабільною погодою, особливо коли дні стоять спекотні або навпаки – часті дощі, важливо підійти до живлення комплексно. І тут у нагоді стає монофосфат калію. Це мінеральне добриво діє швидко, добре сприймається рослинами й не викликає “жирування”, як це буває від надлишку азоту. Його треба розчинити у воді з розрахунку 15 г на відро й вносити під корінь після основного поливу.
Ще одна маленька хитрість, про яку рідко згадують дачники, а дарма – обприскування борною кислотою. Слабкий розчин (2 г на 10 літрів води) стимулює рясне цвітіння та завʼязування плодів. Це особливо важливо в спеку, коли квітки можуть опадають одна за одною, не встигнувши утворити завʼязь. Робити обробку краще з самого рання.
Не забувайте і про правильний полив. У дощову погоду зробіть акцент на калійних добривах. Саме вони здатні робити кабачок більш щільним всередині, без пустот. Такий підхід дозволяє навіть у нестабільне літо зібрати врожай, який стане предметом гордості. Бажаємо успіхів!