У липні білокрилка особливо активна, бо достатньо тепло та волого, щоб вона почувалася, як на курорті. І тому цей шкідник швидко з’являється на капустяних грядках та ще швидше поширюється на них. Причому її одразу можна не помітити, бо вона не лише маленька, а ще й ховається під листям, де їй комфортніше. Тож дуже бажано хоча б раз на декілька днів оглядати рослини. Щойно побачите білокрилку – одразу приготуйте один простий розчин проти неї. Інакше шкідники дуже швидко розповзуться по грядках і зіпсують значну частину врожаю.
Часниковий розчин проти білокрилки
Для приготування треба взяти:
- 200 г подрібненого часнику (можна разом з лушпинням, це навіть краще);
- 1 л гарячої води (не обов’язково кип’ятку, достатньо 70-80°C).
Залийте часник водою та настоюйте під закритою кришкою у банці протягом 3 діб. Банку краще тримати в темному місці. Через 3 дні процідіть розчин, розведіть 1:1 чистою водою та обприскуйте. Цей засіб дуже добре працюватиме не лише проти білокрилки, але й проти деяких інших дрібних шкідників.
Інші перевірені та екологічні засоби
Якщо часнику немає, не хочете його так витрачати або білокрилки дуже багато та треба чергувати обробки, то для цього можна використати інші варіанти:
- Настій тютюнового пилу. Його треба 200 г на 1 л кип’ятку. Настоюється 2 доби, розбавляється 1:2 та обприскується листя з усіх сторін. Діє проти шкідників дуже швидко.
- Мильний розчин. На 1 л води треба 20-30 г тертого господарського мила та столову ложку олії. Добре перемішайте, після чого обприскайте качани з усіх сторін. Цей засіб створить плівку, під якою комахи задихнуться.
- Настій деревної золи. Потрібно взяти 2 склянки попелу та залити 3 л гарячої води. Через 12 годин обприскайте всю капусту. Цей засіб і проти білокрилки працює, і рослини підживлює.
Також непогано працює нашатир. А ще він дає капусти доступний азот. Але багато азоту – це недобре, тому можна використати нашатир 1-2 рази, а для профілактики вже використовувати інші засоби.