У багатьох городників – особливо у тих, хто тільки починає займатись цією справою – виникає питання, що робити після збору врожаю, аби він лежав набагато довше. Чи можна одразу обрізати бадилля? Які умови потрібні для довгого зберігання? Та ще багато питань з’являється у голові відповідальних городників. Розповідаємо покроково, як поводитись із часником для довгого зберігання.
Як підготувати часник до зберігання
Перша та основна порада – обрати правильний момент для збору врожаю. Експерти радять не орієнтуватись на дати та календар, які вам радять ваші сусіди чи колеги-городники. Існують ознаки, що вказують на біологічну зрілість плодів:
- Насіннєва коробочка на часниковій стрілці лопається;
- В ярового часнику починає жовтіти та висихати нижнє листя;
- Лушпиння стає характерного для сорту кольору;
- Зубчики легко відділяються одне від одного.

Після збору врожаю часник потрібно підсушити перед тривалим зберіганням, аби не зіткнутись із появою плісняви та грибка. Для цього залиште плоди на 7 днів у затінку з доброю вентиляцією. За цей час із бадилля рослини всі корисні елементи та вітаміни перейдуть безпосередньо у плоди. Третій крок – підрізати коріння за допомогою звичайних кухонних ножиць.

Ще дві хитрощі для тривалого зберігання часнику такі:
- Коріння потрібно обрізати на 3-5 мм від цибулини;
- Бадилля потрібно обрізати на відстані 10 см від цибулини.
Так ви мінімізуєте ризики нашкодити плодам і занести інфекції у цибулини. Після цього потрібно залишити часник у корзині в прохолодному місці. Звичайно, найкраще для цього підійде льох.