Хімічні добрива у спеку не працюють, а часом можуть навіть нашкодити рослині. Передозування азотом змушує огірки нарощувати зелену масу, забуваючи про найголовніше – плоди. Калійні добрива і взагалі майже не засвоюються кореневою системою рослини в умовах літньої спеки.
Добриво для зав’язей огірків
Раніше городники взагалі не використовували хімічні добрива та отримували щедрий врожай на натуральних підживленнях. Зола, мило, настоянки трав – усе використовувалося з розумом і вчасно. Прості розчини працювали набагато краще за всі магазинні добрива разом узяті. Звісно, огірки так само скидали завʼязі – але не в таких масштабах, як це буває сьогодні. Рослини набагато рідше хворіли, а врожай був стабільним, адже культури не звикли до хімії, а вміли розвиватись на органічному підживленні.

Рецепт ефективного добрива простий – у 10 літрах чистої води потрібно розбавити склянку золи, четвертинну від шматка господарського мила та склянку настою кропиви. Туди ж додайте столову ложку нашатирного спирту. Така комбінація створює захисну плівку на молодих завʼязях і допомагає їм у спеку.
Готується розчин поступово. Золу заливають гарячою водою, додають туди ж терте на тертці мило. Настій з кропиви готують окремо – він має бродити в затінку 3 дні. Нашатир додають у самому кінці, а потім добре все перемішують.

Рослини потрібно обробляти виключно ввечері, коли сонце вже зайшло. Обприскувати треба всю рослину рівномірно – листя, стебла, завʼязі. Повторюйте процедуру щотижня протягом цілого липня. Принцип роботи максимально простий – мило створює на рослині захисну плівку, а зола містить калій та мікроелементи. Нашатир – це природний азот, а кропива – стимулятор росту.