Якщо листя на томатах почало скручуватися човником, це не якась хвороба, а сигнал, що рослині надто спекотно. При температурі повітря +35 і вище томати так реагують, щоб зменшити випаровування вологи. Скручування листків зменшує площу поверхні, через яку випаровується вода, і рослина таким чином намагається себе захистити.

У такій ситуації краще не бігти заливати по відру води під кожен кущ, бо різкий наплив вологи після посухи призведе тільки до розтрісканих томатів. Але можна зробити “хід конем” і дати рослині підживлення, яке допоможе їй краще засвоювати воду, зберігати її в коренях і витрачати поступово.
Для цього потрібно купити сульфат магнію, який іноді продається під назвою англійська сіль. На 10 літрів води розводять 30 г порошку і поливають під корінь по 1 літру. Магній не лише допомагає пережити спеку, а й оздоровлює саму рослину.
Цей мікроелемент бере участь у виробленні хлорофілу, покращує фотосинтез і сприяє засвоєнню фосфору й кальцію. У результаті томати краще ростуть, більш активно плодоносять, мають більш насичений смак, накопичують більше вітаміну С та стають менш чутливими до хвороб.

І запам’ятайте, навіть якщо надворі нестерпна спека і здається, що земля нагрілася до 50 градусів, або не здається, а це так і є, ні і якому разі не поливайте помідори холодною водою. Це не принесе користі, а тільки наробить лиха. Для кущів це буде сильним стресом, на який вона може відреагувати хворобами, скидом завʼязі та зупинкою в рості.