Без огірків складно уявити навіть малесеньку ділянку українських дачників. Всі люблять їсти та консервувати “своє”, екологічне, чисте. Щоб отримати справді смачний врожай зеленців, варто трохи попрацювати і підтримати рослини у відповідальний момент. Коли вже зʼявляється завʼязь, кущам особливо потрібна особлива підживка. Що саме використовують городники – читайте далі.
Найкращим варіантом для періоду плодоношення стане нітроамофоска. Так, саме вона, бо це добриво містить всі необхідні елементи у збалансованому вигляді. Для приготування розчину треба взяти приблизно 20-30 грамів на відро води (10 літрів). Важливо, щоб вода була не крижаною, а приємно теплою, а також треба прослідкувати, щоб гранули добре розчинилися перед поливом.

Підживлювати огірки цим розчином потрібно під корінь, а не по листю. Але спочатку краще полити грядку відстояною водою. На один кущ зазвичай вистачає близько літра розчину, більше не треба. Завжди слідкуйте за реакцією рослини, як вона реагує на добриво, і за потреби коригуйте кількість.
Городники відзначають дуже приємні зміни після такого підживлення. Кажуть, що огірки починають активно наливатись, ростуть рівнесенькими і соковитими. Але одного підживлення буде замало. Краще дотримуватися певної циклічності.

Перерва між внесенням розчину має бути приблизно 10-12 днів. Якщо літо багате на дощі (а цей рік видався саме таким), то можна підживлювати трохи частіше, бо дощі наче віником вимивають поживні речовини з ґрунту. Після кожної процедури бажано трохи розпушувати землю – так коріння отримує більше кисню.
В цьому сезоні ви ще встигаєте внести цю підживку, щоб отримати гарний результат. Повні відра смачних, солодких та хрумких зеленців – що може бути кращою винагородою для старанного дачника? Бажаємо успіхів!