Особливо актуальною процедура підрізання бадилля стає, коли зелень стає дуже пишною та густою у період активного росту. Цей період припадає на липень і початок серпня. Морква – коренеплідна рослина, а її головна ціль – накопичувати вологу та смак у плодах. Та якщо зелена маса занадто густа та насичена, вона почне активно вбирати вологу та живильні речовини, створюючи конкуренцію для плодів.
Як збільшити терміни зберігання моркви
Пишне бадилля в умовах високої температури та сухої погоди починає забирати багато ресурсу у коренеплодів, що значно сповільнює їхній ріст і повноцінне формування плодів. Крім того, недоглянута зелена маса збільшує випаровування вологи, що призводить до того, що рослина просто в’яне та втрачає пружність. Для успішного зберігання овочів потрібно мінімізувати втрату вологи.

Також надмірна кількість бадилля ускладнює просушування коренеплодів після збору врожаю. У результаті набагато вищий ризик появи грибкових хвороб і гнилизни. Найкращий час для обрізки – липень і серпень, коли бадилля вже розрослось і досягло свого піка. Обрізати потрібно на висоту 5-7 см від ґрунту. Важливо не видаляти бадилля занадто рано, аби не послабити рослину та не погіршити врожайність.

Обрізка зеленого бадилля моркви у період її активного й пишного росту – важлива задача кожного городника для підтримання здоров’я коренеплодів, продовження термінів їхнього зберігання та покращення смакових властивостей. Правильна обрізка допоможе зберегти моркву соковитою та смачною, а її користь збільшиться у декілька разів.