Величезна та солоденька морква, як на конкурс краси: 1 простий настій збільшив урожайність і покращив смак

Хочете, щоб морква була більшою, соковитішою і солодшою? Тоді варто підживити її цим простим настоєм. Всього 3 хвилини на приготування, а користі від нього більше, ніж від багатьох магазинних добрив.

Влітку морква активно набирає об’єм та формує смак. Тож саме зараз важливо дати їй все для того, або врожай був щедрим, великим, рівним, соковитим та солодким. Можна подумати, що для цього треба купити чимало мінеральних добрив. Але насправді можна обійтися однією підживкою, яка ще й практично безплатна – зольним настоєм.

Добриво, яке справді працює

Готується настій максимально просто. Для цього знадобиться тільки сам попіл і вода. На 10 л треба взяти 2 склянки золи. Перед цим її варто просіяти, щоб прибрати сміття та надто великі частинки, які добре не прогоріли. Потім золу необхідно змішати з водою і залишити настоюватися на декілька годин. А далі треба просто полити міжряддя.

Попіл дає моркві дуже багато користі:

  • Підживлює калієм. В деревній золі його багато. А саме калій впливає на соковитість, солодкість та колір плодів.
  • Прибирає зайву кислотність. Моркві не подобається кислий ґрунт, а попіл дозволяє вирівняти баланс.
  • Покращує імунітет. Настій попелу зменшує ймовірність появи гнилі та хвороб і навіть деяких шкідників проганяє.

Поливати таким настоєм рослини можна не частіше разу на 12-14 днів, інакше залужите ґрунт. На квадратний метр грядки варто лити близько 1-2 л підживки: чим більша морква, тим більше добрива вона потребує. Для ще кращого ефекту можна використовувати борну кислоту. Спочатку треба розвести 3 г у літрі дуже гарячої води, розбавити 9 л чистої ледь тепленької води, а потім обприскувати моркву по бадиллю для кращого засвоювання бору. Ця підживка також покращує смак та колір коренеплодів, не дозволяє з’являтися всередині пустотам.

Популярне