Фітофтора одна з найнебезпечніших грибкових хвороб для помідорів. З’являється несподівано, особливо після дощів або перепадів температури. На листі з’являються темні плями, які швидко розростаються і переходять на плоди. Томати вкриваються теж темними плямами і плод починає підгнивати.
Якщо не приймати міри, можна втратити значну частину врожаю. Багато городників пробували боротися з фітофторою фітоспорином, але часто скаржаться, що він не завжди дає бажаний ефект. Втім, є один варіант обробки, який вже перевірений часом і якщо користуватися ним па регулярній основі дає вражаючий ефект.

Потрібно взяти 1 літр води, додати по 1 столовій ложці мідного купоросу і харчової соди. Перемішати і зачекати, поки пройде реакція, з’явиться легке шипіння і буде випадати осадок. Після цього додати ще 1 столову ложку цукру, який буде працювати як прилипач, завдяки чому розчин буде краще тримається на листі.
Цю суміш вливають в обприскувач і додають ще 3 літри води. Обробку проводять у суху погоду, бажано зранку або ввечері, щоб не було опіків від купоросу. Розчин контактний, тобто не проникає всередину рослини, а діє лише на поверхні. І саме тому важливо ретельно покривати всю поверхню, приділяючи увагу і листкам знизу.

Перед обробкою стиглі і достигаючі помідори все ж краще зібрати. Перший раз томати обприскують через 10 днів після висадки в ґрунт, а потім повторюють кожні 14 днів, щоб не дати фітофторозу жодного шансу пробратися на грядку.