Роблю розчин від фітофтори, що пахне Новим роком – і помідори віддячують повними відрами “червоненьких”

Про фітофтору можна забути завдяки простому настою з хвойних гілок. Ця ароматна суміш здатна на те, що під силу не кожному магазинному фунгіциду.

Городники знайшли простий і натуральний спосіб протистояти фітофторі. У той час як у магазинах можна знайти безліч хімічних засобів, справжнє “пекло” для цієї хворі ховається зовсім поруч. Саме хвою почали використовувати як основу для дієвого розчину, який створює на рослинах природний барʼєр від хвороб і навіть деяких шкідників.

Секрет криється у фітонцидах і ефірних оліях, що містяться в рослині. Вони пригнічують розвиток патогенів, у тому числі фітофтори, і не дають грибку “окупувати” ваші посадки. При цьому приготувати розчин зовсім не складно.

Треба приблизно кілограм чистої, промитої хвої (підійде сосна, ялина), залити її 10 літрами гарячої води (близько 60-70 градусів) і залишити настоюватися на тиждень. Не забувайте час від часу помішувати цей ароматний розчин. Через тиждень треба усе це діло процідити, щоб не залишилося гілок, і вже майже все готово для обприскування.

Городники поділилися рецептом хвойного розчину проти фітофтори
Городники поділилися рецептом хвойного розчину проти фітофтори

Перед обробкою концентрат обовʼязково треба розвести! Дачники радять на 10 літрів води взяти близько 100 мл хвойного настою. А проводити обробку томатів можна вранці чи ввечері. До речі, обробляти треба не тільки самі кущі, а й землю навколо них, щоб створити так зване коло захисту.

Щоб не “закислити” ґрунт, в розчин можна додати трохи деревної золи (чистої) або ж подрібнену яєчну шкаралупу (в стані порошку). Це зробить вашу суміш більш нейтральною й безпечною навіть для тих культур, які чутливо реагують на рівень кислотності. Це вже перевірено досвідом не одного городника.

Городники поділилися рецептом хвойного розчину проти фітофтори
Городники поділилися рецептом хвойного розчину проти фітофтори

Обробку можна починати десь через два тижні після висадки розсади в ґрунт й повторювати кожні 2 тижні, або можна й кожні 10 днів. Зазвичай трьох разів за сезон вистачає з головою, але якщо зʼявляються перші симптоми фітофтори, тоді вже інтервал треба скоротити.

Популярне