“Чаклую” над томатами суворо після 20 липня: у сусідів – пусто, а у мене – густо. Секрети пасинкування

Хто давно вирощує томати, той знає: без пасинкування в липні не буде рясного врожаю. Як і коли це робити правильно – розповідаємо в матеріалі.

Середина липня – це вже певний рубіж, коли помідорам вже не до росту, а треба дозрівати. Всі сили мають йти у плоди, а не у нові пагони. Тому вже наприкінці липня, десь після 20 числа пасинкування треба робити особливим чином. І поки одні нехтують цим процесом і мають не дуже щедрий врожай, то інші пасинкують – і мають повні відра ароматних та смачних томатів.

Перше правило липневого пасинкування – тепер усі пасинки треба видаляти без жодних винятків. Навіть якщо збоку виліз маленький паросток – також мінус. Він не встигне дати нормальні плоди, але відбере соки у вже завʼязаних томатів. Особливо це стосується пасинків, що ростуть нижче першої квіткової кисті, бо вони найбільш “жадібні” на поживні речовини.

Городники розповіли, коли потрібно починати пасинкувати помідори
Городники розповіли, коли потрібно починати пасинкувати помідори

Але є один нюанс. Якщо на пасинку вже утворилися завʼязі, розміром з горошину чи більше, його можна залишити. Але тільки за однієї умови, що він росте у верхній частині куща! Такі пагони ще мають якийсь шанс вигодувати свої плоди. Верхівку у такого пасинка обовʼязково треба прищипнути, залишаючи лише 2-3 листки над самою верхньою завʼяззю.

Квіти, що зʼявляться після 20 липня теж не потрібні. Так, це не вигадка і не жарт. Від них варто позбутися, бо навіть якщо завʼяжеться плід, до холоду він точно не дозріє. Краще, щоб рослина не витрачала на них сили. Тож сміливо прибирайте.

Городники розповіли, коли потрібно починати пасинкувати помідори
Городники розповіли, коли потрібно починати пасинкувати помідори

Щоб помідори довго не висіли зеленими, а швидше дозрівали й наливалися смаком, варто трохи прорідити листя, особливо ті, що ростуть аж в самому низу куща. Сміливо видаляйте старі жовті листки і ті, що закривають плоди від сонця.

Звичайно, кожен городник має свої секрети гарного врожаю, але саме ці прості правила дійсно працюють – перевірено не одним поколінням дачників. Ризиків в такій справі майже немає, якщо все робити за порадами професіоналів і не входити в “азарт”. Успіхів!

Популярне