У другій половині літа томатам необхідна особлива підтримка. Саме зараз вони одночасно закладають зав’язь і вже формують деякі плоди. Якщо на цьому етапі зробити гарне підживлення, то рослина віддячить за нього швидким та рясним плодоношенням. Одним з найкращих добрив у липні та серпні є монофосфат калію. Він дасть рослині калій та фосфор у доступній формі. Тобто томати зможуть швидко засвоїти їх та доставити до зав’язей.
Причини дати саме монофосфат калію
Дехто готує настої з попелу чи компосту. І це непогане рішення, дуже класне підживлення – натуральне і м’яке. Але розрахувати дозування з такою підживкою складно, бо концентрація калію, фосфору та кальцію може бути різною. І решта елементів теж у довільних пропорціях. З монофосфатом калію все зрозуміліше. Він містить:
- Фосфор (приблизно 52%). Він відповідає за цвітіння та утворення зав’язі. Найчастіше причина скидання квітів – це саме дефіцит фосфору. А якщо цвіт залишився, бо без фосфору плоди формуватимуться гірше.
- Калій (близько 34%). Це теж дуже важливий мікроелемент. На цвітіння він впливає меншою мірою, але дуже треба для гарного формування помідорів. Саме від калію залежить, чи буде врожай смачним та солодким.
Для приготування розчину потрібно взяти близько 20 г добрива на 10 л води. Допускається невелика похибка у 2 г, тож якщо ваги у вас не дуже точні, то це не проблема. Після того як розмішаєте монофосфат калію до його повного розчинення, можете поливати під томати під корінь. Але перед цим варто зволожити ґрунт, щоб підживка потрапила до коріння, а не потекла нижче крізь пересушений ґрунт. Поливати варто зранку чи ввечері, не вдень. Повторювати полив можна через 10-12 днів, не раніше. Якщо додатково даєте зольний розчин, то через 22-25 днів.