Сусіди заздрять та закидають питаннями, а я кажу, як врятувати огірки в спеку: полив та захист від опіків

Спека - це справжнє випробування для огірків, в такі дні листя в'яне, зав'язі жовтіють, а плоди стають гіркими й деформованими, саме тому їм потрібен особливий догляд.

Щоб зберегти врожай, важливо правильно організувати полив, підживлення і захист рослин від палючого сонця.

1. Полив – тільки ввечері або дуже рано вранці

У спекотну погоду огірки не можна поливати вдень: вода нагрівається і обпікає коріння. Ідеальний варіант – тепла вода, настояна в бочці. Поливати слід під корінь, а не по листю. Якщо земля суха – спочатку зволожіть трохи, а через 10-15 хвилин долийте ще, це запобігає потріскуванню ґрунту.

Експерти розповіли, як підживити огірки на городі в липні
Городники пояснили, як врятувати огірки в літню спеку

2. Захист від сонця – тимчасове затінення

Якщо огірки ростуть на відкритій ділянці, у найспекотніші години варто створити легке затінення, для цього підходить агроволокно, москітна сітка або стара простиня, натягнута над грядкою, навіть кілька годин захисту врятують листя від опіків.

3. Підживлення – калій і магній

Під час спеки огірки швидко втрачають поживні речовини, раз на тиждень додавайте у воду для поливу зольний настій (1 склянка золи на 10 л води) або аптечний сульфат магнію (1 ч. л. на відро) – це зміцнює листя і зменшує гіркоту плодів.

Городники розповіли, як правильно поливати огірки в спеку для отримання кращої врожайності
Городники пояснили, як врятувати огірки в літню спеку

4. Мульчування

Скошена трава, солома або тирса зберігають вологу в ґрунті та не дають йому перегріватися, шар мульчі 3-5 см допоможе уникнути пересихання навіть у найспекотніші дні. І головне – не поливайте щодня без потреби, якщо ґрунт ще вологий – дочекайтесь, поки просохне на 2-3 см, надлишок води у спеку сприяє гнилі коренів.

Отже, тепер ви знаєте яким способом можна врятувати плоди від спеки, а вона тепер не ворог для огірків.

Популярне