Ніщо так не засмучує дачника, як побачити на кущах помідорів красиві, але потріскані плоди. Це дуже прикро, бо такі томати не годяться для зберігання й консервації, а лише йдуть на салати. Аграрії кажуть, що причина часто криється не тільки в поливі, а й у неправильному підживленні й ще кількох нюансах. Щоб уберегти врожай від таких неприємностей, варто знати кілька важливих моментів.
Головний ворог цілих та неушкоджених помідорів – це різкі перепади вологості ґрунту. Якщо вийшло так, що певний час ваші кущі потерпали від засухи, то різкий полив великою кількістю води вводить рослини у стан стресу. Їхня шкірка не витримує тиску, і зʼявляються тріщини. Але навіть при ідеальному поливі помідори можуть почати тріскатися, якщо їм не вистачає корисних речовин.

Ось тут на допомогу приходить калій. Саме цей елемент відповідає за міцність клітинних стінок, роблячи помідори пружними та стійкими до перепадів вологості. Найкраще підходять калійні добрива без хлору (сульфат калію або калімагнезія). Розводять їх у пропорції 1 столова ложка на 10 літрів води і поливають під корінь раз на 2 тижні.
Але не добривами єдиними! Не варто списувати з рахунків деревну золу, бо вона також чудово поповнює запаси калію. Треба стакан золи розчинити у відрі води, дати настоятися добу і потім добре полити кущ. Приємно, що бонусом йде більш насичений смак помідорів, бо калій відповідальний ще й за смак.

Не забувайте також про мульчування, бо це доволі економічний, але дуже дієвий спосіб покращити врожайність. Шар соломи або скошеної трави зберігає вологу в ґрунті, запобігаючи різким коливанням. До того ж, під мульчею земля залишається пухкою, і корені отримують достатньо кисню.
Якщо ж тріщини все ж таки зʼявилися, не варто панікувати. Такі помідори можна зібрати і швидко використати для салатів, соусів або соку. Бажаємо успіхів!