Можна сміливо заявити: знайти город без цибулі просто неможливо. Таку непримхливу культуру охоче висаджують багато дачників на своїх ділянках. У кінці липня та на початку серпня – час, коли потрібно збирати врожай. Як не помилитись і зібрати цибулю у правильний день? Підказку дасть сама культура – проста ознака вкаже на те, що цибулини вже припинили рости та готові до зберігання.
Коли збирати врожай цибулі
Заведено вважати, ніби найголовнішою ознакою стиглості цибулі є пір’я, що тягнеться до землі. Якщо воно ще й жовте, то збирати цибулю точно час. Але такий стан цибулевих стрілок не завжди вказує саме на стиглість. Бадилля може пожовтіти та схилитись до землі не тільки через стиглість, але й через дощі, вітер чи, наприклад, необережне прополювання.

Аби впевнитись у зрілості цибулин, потрібно просто подивитись на їхню шийку – місце, де пір’я з’єднується з цибулиною. У готового до збору врожаю шийка стає м’якою, сухою, ніби в’яленою. Отже, цибулини більше не отримують живлення з бадилля – можна сміливо викопувати плоди.
Разом із тим, якщо пір’я вже пожовтіло та тягнеться до землі, але шийка все ще щільна, то коренеплід продовжує наливатись смаком і нарощує масу – дайте йому спокій, аби отримати кращі плоди.

Найкращим днем для збору врожаю експерти називають сухий і безвітряний. Бажано, аби за декілька днів до збору врожаю також не було дощів. Пам’ятайте, що пожовтіння бадилля – одна з ознак стиглості, але не головна.