Виноград “пре”, як скажений: всього 1 дідівська хитрість із содою – і ягоди солодші за будь-який торт

Виноград – це одна із найулюбленіших ягід у саду. Але для того, щоб плоди були дійсно солодкими та соковитими, іноді варто вдатися до простої, але дуже ефективної хитрості. Про неї ми й розповімо.

Як відомо, виноград вважається однією із найпопулярніших ягід, яка особливо потребує правильного догляду і надійного захисту від різноманітних захворювань. Так, наприклад, за словами садівників та городників із багаторічним досвідом, один із найдоступніших і найефективніших засобів для значного покращення врожаю – це звичайна харчова сода.

Як пояснили фахівці, такий дієвий розчин соди швидко й ефективно стимулює фотосинтез та обмін речовин, допомагаючи ягодам накопичувати цукор і ставати більш солодкими. Для того, щоб правильно приготувати цей засіб, необхідно взяти дві-три столові ложки соди на десять літрів води, іноді ще додатково додають п’ять-вісім крапель йоду або два-три мілілітри нашатирного спирту для підсилення ефекту.

Садівники назвали доступний засіб для покращення врожаю винограду
Садівники назвали доступний засіб для покращення врожаю винограду

Обприскування отриманим розчином рекомендується проводити кожні чотири-п’ять днів, починаючи зі зміни кольору грон та їхнього набору маси. За словами досвідчених садівників, сода ефективно бореться із грибковими захворюваннями: борошнистою росою, сірою гниллю та мілдью, припікаючи спори і пригнічуючи бактерії.

Проте зверніть увагу, що дуже важливо у жодному разі не перевищувати дозування для того, щоб не пошкодити листя та не порушити склад ґрунту. Такі обробки рекомендується повторювати після дощу або поливу. А для ще кращого результату варто не забувати про вчасні дієві підживлення і правильний догляд.

Довідка:

Виноград (лат. Vítis) – це рід рослин родини Виноградові. Налічує орієнтовно 60-80 видів, які поділяються за походженням на три основні групи – європейсько-азійську, східноазійську та північноамериканську. Приблизно 20 видів введені в культуру і дуже активно використовуються людиною в їжу, як декоративний елемент, а також для виробництва виноградного соку, вина та родзинок.

Популярне