Часник – популярна культура, вирощувати яку давно навчились більшість українських городників. Але у новачків часто можуть виникати проблеми з цією рослиною. Зокрема, далеко не всі знають, як правильно підготувати плоди після викопування для подальшого зберігання. Неправильні дії в цей період призводять до швидкого псування часнику та потреби його просто викидати.
Як підготувати часник до зберігання
Починати потрібно з прибирання – його виконують у суху погоду зранку або ввечері. Для цього використовуйте вили, а не лопату. Обережно підкопуйте ними цибулини, не пошкоджуючи плоди. Пошкоджений часник зберігається не довше місяця.

Перший етап – первинна сушка в затінку. Розкладіть врожай у затінку на 5-7 днів. Не можна, аби на плоди потрапляло сонячне проміння. Температура має бути в межах 20-24 градуси, а приміщення має бути добре вентильованим. За цей час бадилля підсихає, але залишається гнучким.
Другий етап – калібрування та обрізка. Відберіть тільки цілі та щільні цибулини без ушкоджень. Дрібні та пошкоджені з’їжте одразу. Обріжте коріння повністю, залишаючи мінімум, а бадилля вкоротіть до 2-3 сантиметрів від шийки. Занадто довге бадилля тягне вологу, що призводить до початку процесу гниття та псування.

Третій етап – фінальне сушіння часнику. Ще протягом 3-4 днів залиште цибулини при температурі 22-25 градусів. Готовність плодів до зберігання визначають за звуком – сухий часник шелестить, якщо його потрусити. Використовуйте картонні коробки для зберігання, а плоди пересипайте сіллю великого помелу.