Звісно, коли сезон збирання полуниці завершується, на перший погляд здається, що з грядками можна перевести подих. Однак саме в липні розпочинається закладання квіткових бруньок – основа майбутнього врожаю. Тому, якщо проігнорувати догляд, навесні кущі не порадують смачними та солодкими ягодами.
Отже, сьогодні у цьому матеріалі городники та садівники із багаторічним досвідом розповіли дачникам, що важливо зробити з полуницею у липні.
Прополювання та видалення мульчі
Як відомо, надокучливі бур’яни пробиваються навіть крізь мульчу. Тож її необхідно обов’язково зняти й спалити, адже у ній можуть ховатися різноманітні небезпечні шкідники та грибки. Після прополювання слід розпушити ґрунт і трішки підгорнути кущі – це чудово стимулює розвиток кореневої системи.
Полив
Кущі ще вимагають вологи, а особливо під час спеки. У зв’язку із цим рекомендується поливати таким чином, щоб вода доходила до коренів, щонайменше два рази на місяць у період посухи. Найкраще застосовувати дощувальні установки – вони рівномірно зволожують і зовсім не ущільнюють ґрунт.

Підгодівля
Після збору врожаю полуниця зазвичай втрачає купу поживних речовин. Саме тому досвідчені городники радять використовувати перепрілий гній, розведений курячий послід або ж будь-які спеціальні мінеральні добрива, призначені для осінньої підгодівлі.
Обрізка листя
Це вкрай важливий етап. Якщо на листках раптом з’явилися плями, їх потрібно дуже обережно зрізати, не пошкодивши серцевину куща. У результаті це допоможе швидко й ефективно позбутися захворювань і дасть чудовий поштовх до росту нових листків. Найголовніше – встигнути до серпня, особливо в південних регіонах. Кущі, посаджені навесні, не варто чіпати.
Таким чином, описаний вище комплексний догляд у липні є запорукою неймовірно багатого й здорового врожаю полуниці наступного року.