Борошниста роса мені тільки в кошмарах тепер сниться: намішую розчин з 4 складників і обприскую кущі

Борошниста роса – це поширене неприємне явище на городі, яке завдає чимало клопоту. Тож ділимося простими та дієвими способами, що допоможуть без зайвих зусиль впоратися з цим "непроханим гостем".

У цьому матеріалі городники та садівники із багаторічним досвідом розповіли дачникам, як легко та швидко позбутися борошнистої роси на ділянці.

Зазвичай величезна кількість дачників дуже часто зіштовхується із борошнистою росою, яка із легкістю може знищити увесь дорогоцінний урожай уже буквально за лічені тижні. При цьому, як відомо, борошниста роса вражає не тільки томати, але ще й інші овочі. До того ж, вона може з’явитися і на квітах.

Як виявилося, одним із найкращих способів боротьби з цією хворобою є обприскування різноманітними настоями. Зокрема, досвідчені городники та садівники надають перевагу використанню ефективних народних засобів.

За словами експертів, приготувати такий засіб ви зможете навіть вдома. Так, наприклад, для одного із рецептів не знадобляться абсолютно жодні складні інгредієнти.

Городники розповіли, як позбутися борошнистої роси на томатах
Городники розповіли, як позбутися борошнистої роси на томатах

Усе, що вам необхідно буде зробити, – це просто взяти десять грамів кальцинованої соди та десять грамів мильної стружки. Найкраще підійде дігтярне мило. Далі ці інгредієнти слід розвести у двох літрах теплої води, а потім додайте два грами мідного купоросу.

Отриманим розчином рекомендується уважно обприскати рослини. Найкраще здійснювати цю обробку вранці. Також вкрай важливими є профілактичні заходи. Зокрема, як зазначили фахівці, дуже важливо не допускати загущених посадок. Окрім того, варто завжди обрізати плодові та ягідні кущі, видаляючи загущуючі гілки.

Якщо ж раптом ураження вже надзвичайно сильне, тоді вам знадобиться допомога фунгіцидів. Необхідно видалити всі уражені частини рослин, і тільки після цього можна обробити їх розчином фунгіциду.

Таким чином, ефективна боротьба з борошнистою росою можлива навіть домашніми засобами, якщо діяти вчасно й регулярно. Ключ до успіху – профілактика, правильна агротехніка та, при потребі, – застосування фунгіцидів.

Популярне

Подібні новини