Беру 1 добриво – і вношу під герань до 30 липня: “безумовне” цвітіння гарантоване. Повний гайд з удобрення

Щоб герань квітла без перерв аж до самої осені, важливо вчасно внести лише одне, але дуже ефективне добриво. У другій половині липня рослина сформує нові бутони, якщо її правильно підживити.

Кінець липня – класний момент для підживлення герані. В серпні вона або розквітне ще яскравіше, або ж поступово почне відцвітати. Все залежить саме від догляду. Зокрема від підживлення. А найкраще у цей момент давати герані калійно-фосфорні суміші, бо саме від них залежить, чи буде гарне цвітіння далі, чи вже все. Калій і фосфор важливі для повторного утворення бутонів. Тобто без них продовжити цвітіння рослині буде дуже важко.

Яке саме добриво краще дати квітам

Краще не експериментувати з саморобними сумішами на основі золи чи іншої органіки. Вони, звісно, класні, але не дозволяють точно розрахувати дозування. А тут це важливе. Тому ліпше обрати монофосфат калію. Він має гарний склад, добре збалансований. Монофосфат калію підживлює та стимулює цвітіння герані, а не ріст зайвої зелені, як азот. Головне – правильна концентрація. А вона дуже проста: 1 г добрива на 1 л води.

Якщо все ж хочете використовувати органіку, то можна дати попіл. Але лише склянку на 10 л води. Тобто десь між звичними поливами використовуйте зольний настій. Це дасть додатковий калій, покращить структуру ґрунту, трохи навіть знизить ризик грибкових захворювати. Давати монофосфат калію можна раз на 14 днів. Те ж стосується й попелу. Але ним поливайте кущі не одразу після монофосфату, А приблизно через 4-5 днів.

Додаткові поради для гарного цвітіння

Обов’язково приберіть зів’ялі квіти. Вони не лише негарні, а ще й “засмічують” кущ. Без них рослина буде краще та швидше утворювати нові бутони. Якщо герань росте не на клумбі, а в горщику, переконайтеся, що той горщик має гарний дренаж. І не забувайте поливати у спеку. Бо навіть якщо добриво подіє, без води толку від нього буде мало. Якщо все зробите правильно до 30 липня, то герань ще порадує цвітінням до осені.

Популярне