На початку осені відбувається яйцекладка слимаків. Всього лише один слимак може відкласти за раз до 350-400 яєць, що неодмінно призведе до значного збільшення популяції шкідників у наступному сезоні. Яйця слимаків схожі на маленькі прозорі кульки і зазвичай їх можна виявити в затишних, вологих місцях. Важливо не дати їм перезимувати та вчасно вжити заходів проти шкідливих для городу і саду молюсків. Своєчасні дії восени можуть значно полегшити боротьбу зі слимаками у наступному році.
Експерти та городники зі стажем в один голос кажуть, що одним з найефективніших способів позбутися слимаків є використання приманок. Готові можна купити або ж приготувати самостійно.
Зазвичай у приманках з магазинів міститься фосфат заліза або метальдегід – слимаки не переносять ці речовини. А зробити приманки ще більш привабливими можна за допомогою соняшникової олії.
Як зробити приманку для слимаків своїми руками
Для цього знадобляться:
- залізний купорос – 2 чайні ложки;
- сливове або яблучне пюре – 300 г (для приготування підійдуть перестиглі фрукти);
- будь-яке борошно.
Ретельно змішайте усі інгредієнти до однорідної маси. Зліпіть невеликі кульки розміром 2-3 см і розкладіть їх у тінистих місцях, де найчастіше зустрічаються слимаки. Така проста, проте ефективна приманка допоможе швидко позбутися слимаків на ділянці. Перевіряйте та оновлюйте приманки кожні 2-3 дні для максимальної ефективності.
Пастки для слимаків
З підручних матеріалів також можна змайструвати пастки для слимаків. Розповімо про кілька варіантів, найбільш доступних за матеріалами і вартістю.
Старі дошки або шматки фанери зранку треба розкласти в тінистих місцях, де зазвичай спостерігається скупчення слимаків. На наступний день ви побачите багато шкідників під ними – їх легко зібрати та утилізувати.
З пластикових стаканчиків і пива можна зробити пивні пастки. Закопайте в землю стаканчики, щоб край був на рівні ґрунту, налийте в них пиво. Хмільний аромат дуже приваблює слимаків, в результаті вони на нього сповзаються, падають у ємність і тонуть.
Також можна розкласти на сонці шматки руберойду. Слимакам подобається його запах і вони збираються під ним вдень. Вранці чи ввечері перевіряйте пастки та збирайте шкідників.
Ці саморобні пристрої допоможуть вам зібрати слимаків і позбутися їх на ділянці, однак не забувайте регулярно перевіряти пастки та утилізувати зібраних шкідників.