Багато садівників просто обожнюють малину. Популярність цієї ягоди зумовлена не тільки її смаком і користю, але й невибагливістю у питаннях догляду. Навіть дуже запущений чагарник знайде сили дати хоча б трішки врожаю. Хай там як, але за малиною все-таки потрібно доглядати. Крім підкормок та обробок від шкідників, рослині також потрібна вчасно проведена обрізка.
Як обрізати малину
Обрізку малини зазвичай проводять у два етапи, кожен з яких має власні цілі. Наприклад, першим кроком потрібно видалити дворічні побіги, які вже не плодоносять – далі вони будуть тільки відбирати сили у кущів. Далі експерти радять обрізати зайвий найсвіжіший приріст цього року. Терміни проведення двох етапів обрізки можуть відрізнятись, залежно від сортових особливостей малини та погодних умов у вашому регіоні.
Схеми осінніх обрізок звичайної та ремонтантної малини відрізняються, але основні правила для кожного виду рослини однакові. Так, наприклад, потрібно обов’язково видалити всі зламані та пошкоджені пагони, а також ті гілки, що мають розриви та потовщення. Також потрібно видалити пізній приріст цього року, який з’явився тільки у середині літа. Також позбудьтесь від кореневої порослі.
Обрізку однорічних центральних та бічних стебел проводять так, аби залишки були розташовані рівномірно та не заважали одне одному. Для будь-яких сортів малини потрібно залишити не більш як 8-10 пагонів цього року. Якщо у вас особливо врожайні кущі або такі чагарники, які ростуть у складних умовах, їхню кількість ви можете зменшити до 4-6.