Дачники, які не перший рік займаються вирощування овочів і фруктів на своїй ділянці, завжди прагнуть знайти способи покращення ґрунту. Добрива, обробки, правильна агротехніка, сівозміна – це основні кроки на шляху до здорової ділянки. Втім, набагато кращим стає ефект, якщо використовувати ще й сидерати. Про них чули всі, але не кожен використовував чорнобривці в цій ролі.
Чорнобривці як сидерати
Для ролі сидерата краще обирати високі сорти рослини. Такі чорнобривці здатні видати багато зелені, а також вони мають потужну кореневу систему. Насіння потрібно сіяти навесні на розсаду або ж одразу в ґрунт, коли вже пройшли заморозки. Саджають чорнобривці по краях грядок, між рядами з іншими рослинами або ж навколо всього городу. Так вони захистять інші рослини.
Доглядати за чорнобривцями доволі просто. Їх потрібно регулярно поливати та не забувати прополювати, поки вони ще маленькі. Коли чорнобривці підростуть, то почнуть самі пригнічувати бур’яни. Головне – не садити їх занадто густо, аби їм вистачало місця. Коренева система рослини здатна зробити ґрунт повітряним і буквально “пухнастим”.
Чорнобривці стануть справжніми захисниками для вашого городу. Рослина має здатність відлякати з ділянки чимало шкідників, серед яких і капустянка, і колорадський жук, і попелиця. Поруч із чорнобривцями чудово ростуть рослини, вони виростають сильними та здоровими.
Якщо у вас на ділянці є проблема з дротяником, то краще посадити там чорнобривці. Рослина допоможе впоратись із небажаними комахами. Існує кілька способів використання чорнобривців як зелене добриво. Найпопулярніший – мульчувати чорнобривцями ґрунт після перших заморозків.