Часто городники припускаються серйозних помилок, коли мова йде про осіннє удобрення ділянки суперфосфатом. Якщо неправильно “нагодувати” ділянку, то ви можете зіпсувати її якість, а наступного року залишитись без врожаю.
Помилки у внесенні суперфосфату
Перша помилка – внесення суперфосфату без глибокого загортання. Підкормку потрібно заглиблювати, адже її не вносять розсипом – у такому разі коренева система не дістане. Мобільність фосфатів вкрай низька, вони важко та повільно пересуваються у шарах ґрунту. Фосфор – елемент “незграбний” та повільний, а тому буде залишатись там, куди його поклали. Аби він дістав до кореневища, його потрібно розташувати у безпосередній близькості від кореневої волосини – у 2 мм.
Ще одна популярна помилка – поєднання суперфосфату з несумісними добривами. Питання, з чим не можна поєднувати суперфосфат, є гострим для багатьох. Під забороною зола. Взаємодія з карбонатом кальцію призведе до утворення нерозчинних сполук. Крім того, не змішують суперфосфат із добривами, які мають кислу реакцію. До них належать доломітове борошно та інші. Вносити підкормку краще не одночасно з гноєм.
Третя популярна помилка – внесення суперфосфату у кислий ґрунт. Перед внесенням підкормки потрібно знизити кислотність ділянки. Знову таки: річ у тому, що добриво буде окислюватись й утворювати нерозчинні сполуки. Саме тому попередньо важливо подбати про те, аби ґрунт на вашій ділянці обов’язково був розкислений.