Як же ж вивести слимаків? Ці молюски настільки хитрі, що їх не так просто і спровадити з городу. Основна причина — активність шкідників припадає на пізню ніч. Крім того, що вони активно поїдають врожай, так ще й розмножуються зі швидкістю світла.
Втім, їхній появі можна зарадити. Допоможуть в цьому прості рослини.
Одним з таких прикладів є розмарин лікарський. Коли йдеться про слимаків, цей зелений красень діє, як непереборна стіна. Його лист виділяє інтенсивний аромат, який об’єднує в собі хвойні, цитрусові та камфорні нотки – це з’єднання нестерпне для молюсків. Водночас для вас цей запах може стати улюбленою ноткою в кулінарії, адже розмарин є важливою пряністю в багатьох стравах. Ось такий універсальний захисник, який одночасно і захищає дачу, і дарує радість під час приготування їжі.
Петрушка посівна – це ще один справжній герой у боротьбі зі слимаками. Її запах відлякує молюсків завдяки ефірній олії, що відома як камфора. Але для людини цей запах приємний і свіжий. Що важливо, петрушка збагачує ваші страви вітамінами, тож це не просто природний репелент, а й справжній заряд здоров’я для вашого столу.
Якщо вже ви помітили на ділянці коричневого нахабу, тут на допомогу прийде ваш муркотячий дружок. Ні, котик не буде полювати на молюсків. Тут справа в іншому. Його хутро стане просто непереборним бар’єром для слимаків. Вони просто ненавидять шерсть, адже не можуть по ній пересуватися. Тому добре вичешіть свого улюбленця та розкладіть все підшерстя коло стебел городини.